دریافت پاورپوینت فصل ششم کتاب مدیریت فرآیند آموزش (مدیریت فرآیند آموزشی و توسعه سازمانی) – 31584

عناوین کلیدی فایل پاورپوینت فصل ششم کتاب مدیریت فرآیند آموزش (مدیریت فرآیند آموزشی و توسعه سازمانی)، شامل: موارد پاورپوینت,کتاب مدیریت فرآیند آموزش ,کتاب مدیریت فرایند آموزش محمدرضا سرمدی,خلاصه کتاب مدیریت فرایند آموزش,پاورپوینت کتاب مدیریت فرآیند آموزش,خلاصه کتاب مدیریت فرآیند آموزش,فصل ششم,مدیریت فرآیند آموزشی, توسعه سازمانی,تعاریف توسعه سازمانی ,بک هارد می باشد:

توضیحات:

پاورپوینت فصل ششم کتاب مدیریت فرآیند آموزش (مدیریت فرآیند آموزشی و توسعه سازمانی) نوشته محمد حسین صیف و محمد رضا سرمدی در قالب pptx و در حجم 49 اسلاید: 

بخشی از متن:   
تعاریف توسعه سازمانی 
بک هارد (۱۹۹۹) توسعه ی سازمانی را تلاش برنامه ریزی شده سازماندهی شده، مدیریت شده در سطوح عالی سازمان، در جهت افزایش اثربخشی سازمان، از طریق مداخله ی برنامه ریزی شده ی فرایندهای سازمانی و به کار بردن آن در دانش رفتار سازمانی تعریف می کند (شبكه توسعه سازمان، ۲۰۰۷). 
بنابراین، توسعه سازمانی نیاز مند آسیب شناسی منظم و تجهیز تمامی منابع، جهت به ثمر رسانیدن کوشش هاست از سطوح بالای سازمانی حمایت می شود و مدیران ارشد با آگاهی از اهداف برنامه، خود را به آن متعهد می دانند و در فرایند آن به طور جدی مشارکت دارند. 
بنابراین، از دیدگاه بک هارد سازمان سالم، بر اساس مدیریت مبتنی بر هدف اداره می شود و توسعه ی سازمانی سعی بر افزایش اثربخشی و کارایی دارد. بنابراین، سازمان به صورتی مناسب طراحی شده و تصمیم ها در سطوح مناسب اتخاذ می شود. در نتیجه ارتباطات مؤثرتر و فعالیت های سازمان سازنده تر می شود و تعارض به حداقل می رسد . 
توسعه ی سازمان مداخله گر برنامه ریزی است؛ یعنی برای درک بهتر روش های جاری سازمانی در انجام فعالیت ها و امور سازمانی و کمک به آزمون و روش های بهتر ارتباطی از آن استفاده می شود.