دریافت پاورپوینت فصل 5 پنجم کتاب آسیب شناسی روانی جلد 1 هالجین (اختلالات عصبی -رشدی) – 28836

عناوین کلیدی فایل پاورپوینت فصل 5 پنجم کتاب آسیب شناسی روانی جلد 1 هالجین (اختلالات عصبی -رشدی)، شامل: موارد پاورپوینت فصل 5 پنجم (اختلالات عصبی ,رشدی) کتاب آسیب شناسی روانی,خلاصه آسیب شناسی روانی هالجین یک,هالجین جلد دو,پاورپوینت فصل پنجم هالجین جلد 1 یک,خلاصه کتاب هالجین آسیب شناسی روانی می باشد:

توضیحات:

پاورپوینت فصل 5 پنجم (اختلالات عصبی -رشدی) کتاب آسیب شناسی روانی؛ دیدگاه‌های بالینی درباره اختلالات روانی بر اساس DSM-5 (جلد 1) نوشته ریچارد هالجین، سوزان‌کراس ویتبورن ترجمه یحیی سیدمحمدی در قالب pptx  و در حجم 56 اسلاید:  


بخشی از متن:
اختلالات عصبی رشدي
اختلالاتی که در اوایل زندگی شروع می شوند و در سرتاسر عمر با فرد می مانند. معمولا قبل از اینکه کودك به سن مدرسه برسد شروع می شوند.
برخی اختلالات شاخص هایی دارند که براي مثال اشاره دارند به اینکه اختلال با نابهنجاري ژنتیکی یا عوامل محیطی که در طول دوره پیش از تولد بر فرد تاثیر می گذارند، ارتباط دارند.
اختلالات عصبی رشدي ممکن است با گذشت زمان تغییرات مهمی را نشان دهند. وقتی فرد به نوجوانی و بزرگسالی می رسد دستخوش تغییرات رسشی می شود که شیوه آشکار شدن اختلال در رفتارهاي خاص را تغییر می دهد.
ناتوانی عقلی (اختلال عقلانی رشدي)
کمبودهاي عقلانی و انطباقی که براي اولین بار در کودکی آشکار شده اند.
از اصطلاح اختلال عقلانی رشدي استفاده می کند. ICD) طبقه بندي بین المللی بیماري ها DSM ویراست قبلی از اصطلاح ناتوانی عقلی استفاده کرده DSM- از اصطلاح عقب ماندگی ذهنی استفاده می کرد.
فایل های دیگر این کتاب: