دریافت تحقیق فلسفه تنظيم خانواده – 19830

عناوین کلیدی فایل تحقیق فلسفه تنظيم خانواده، شامل: موارد تحقیق, فلسفه, تنظيم, خانواده, می باشد:

توضیحات:

فلسفه تنظيم خانواده
نجات نسل آينده از غرق شدن در اقيانوس آدمهاي بي غذا , بي مدرسه, بي خانه, بي كار و بي هدف است
روزانه 910 هزار نوزاد در دنيا متولد مي شود و ساليانه 90 ميليون نفر به جمعيت جهان افزوده مي شود. بر اساس پيش بيني هاي بعمل آمده از سوي دفتر آمار جمعيت واشنگتن كه در سال 1993 انجام گرفته جمعيت جهاني در هر 11 سال تقريبا 1ميليارد نفر افزايش مي يابد و در سال 2100 يعني در پايان قرن آينده در سطح 5/12 ميليارد نفر تثبيت شده است.
در كشورهاي توسعه يافته فعاليتهاي پيگير سرويس هاي تنظيم خانواده منجر به كاهش نرخ رشد كل جمعيت از 2/ در سالهاي 1960 به 7/1 % در حال حاضر شده است ولي با تمام اين تلاشها در اكثر كشورهاي توسعه نيافته خانواده ها امكانات و آگاهي كافي براي اقدام به روشهاي ضد بارداري را ندارند. و به طور كلي در حال حاضر 300 ميليون زوج در دنيا دسترسي به سرويسهاي تنظيم خانواده ندارد.

چگونه حاملگي بوجود مي آيد
دستگاه تناسلي مرد: شامل غده پروستات- لوله هاي مني بر – بيضه- آلت دستگاه تناسلي زن : شامل تخمدان ها لوله هاي رحم , رحم مهبل و دستگاه تناسلي خارجي مي باشد.در حول و حوش روز چهاردهم طبق عادت ماهيانه يك تخمك از يكي از تخمدانها پرتاب مي شود و اين تخمك وارد لوله هاي رحم مي شود براي اينكه تخمك تبديل به تخم گردد بايد مرد و زن با هم نزديكي كنند و اسپرم مرد از طريق انزال وارد رحم زن مي شود اسپرم خود را به تخمك رسانده و با آن لقاح مي كند و تخم بوجود مي آيد تخم در مخاط رحم جايگزين مي شود و پس از گذشت 9 ماه تبديل به جنين كامل مي شود و به دنيا مي آيد. بشر براي تداوم حيات خود نياز به تداوم نسل دارد همان چيزي كه اصطلاحاً تناسل يا توليد مثل ناميده مي شود.
((تنظيم خانواده نجات خانواده و خانمان از سيل سرگردان جمعيت و حفظ كاشانه اي آرام براي فرداي فرزندان امروز است)).
روشهاي مختلف پيشگيري از بارداري
تاكنون روشهاي گوناگون و متعددي براي پيشگيري از بارداري ابداع گرديده كه برخي از آنها به علت زيان آور يا خطرناك بودن بتدريج كنار رفته و فراموش شده اند.
آموزش روشهاي ضدبارداري نقش اساسي در پيشبرد برنامه هاي تنظيم خانواده دارد .
روش هاي جلوگيري از بار داري عبارتند از :
1-آميزش ناپيوسته
2-آميزش انباشته
3-آميزش ساكسوني
4-ژل ها وكرم هاي ضدحاملگي
5-قرصهاي ضد بارداري
6-كاندوم (كاپوت)
7-آي .يو. دي
8-داروهاي ضدبارداري كاشتني (نو پلانت)
9-بستن مجراي تناسلي مرد(وازكتومي)
10-بستن لوله هاي رحم
11-آمپولهاي تزريقي
12-ديافراگم هاي مهبلي
13-شستشو
آميزش ناپيوسته:
اولين تجربه انسانها در مورد جلوگيري از بارداري اين روش است. اين روش در تمام نقاط دنيا انجام گرفته و به اسمهايي از قبيل (روش ناكام) و مراقبت بودن ناميده شده است با انجام اين روش خطر مبتلا شدن زن به سرطان دهانه رحم كاهش مي يابد و عنوان يك روش براي جلوگيري از سرطان رحم بشمار مي رود.