دریافت تحقیق [اختلال در ديكته] دقت، توجه و حساسيت شنيداري – 19432

عناوین کلیدی فایل تحقیق [اختلال در ديكته] دقت، توجه و حساسيت شنيداري، شامل: موارد تحقیق, [اختلال, در, ديكته], دقت,, توجه, و, حساسيت, شنيداري می باشد:

توضیحات:

[اختلال در ديكته]
دقت، توجه و حساسيت شنيداري
تهيه و تدوين: نسرين صادقي نيا
مركز آموزش و توانبخشي مشكلات ويژه يادگيري سبزوار
تعريف اختلال در توجه (ADD)
كودكي مبتلا به ADD تلقي مي گردد كه داراي علائمي از بي توجهي مانند: ناتواني در به انجام رسانيدن كارهايي كه شروع كرده، ناكامي در گوش كردن (عدم درك صحيح از مطالب به صورت شنيداري)، حواسپرتي، مشكل در تمركز و بازماندن از فعاليت هاي مربوط به يك بازي، و رفتار تكانه اي نظير: (عمل بدون تفكر، مرتباً از كاري به كار ديگر پرداختن، مشكل در سازماندهي، نياز به مراقب، مرتباً از كلاس خارج شدن و ناتواني در يك جا ماندن) باشد.
اختلال نقص در (ADD)
اختلال نقص در توجه يكي از مواردي است كه در اغلب ناتواني هاي يادگيري همراه و يا بدون پرفعاليتي ديده مي شود. در سومين راهنماي تشخيص و آماري بيماري رواني (DSMIII) (انجمن روان پزشكي آمريكا 1980) از اختلال نقص در توجه (ADD) اصطلاحاً به عنوان كمبود نامناسب توجه مربوط به رشد (بي توجهي) همراه با ضعف در كنترل كتانه ها ياد شده است. كودكي كه مبتلا به اين اختلال مي باشد اصولاً علائمي از بي ثباتي در توانايي هاي شناختي مربوط به تكاليف تحصيلي و عملكرد متغير را از خود نشان مي دهد كه اغلب موجب پريشاني معلم، والدين و حتي خود كودك مي شود