دریافت تحقیق بتن پرلیت – 19223

عناوین کلیدی فایل تحقیق بتن پرلیت، شامل: موارد تحقیق, بتن, پرلیت می باشد:

توضیحات:

پرليت منبسط, پرليت
Expanded perlit, perlit
پرليت منبسط كه به اختصار پرليت گفته ميشودماده( عايق ) دانه اي سبك است كه معمولا’ از سنگ طبيعي آتشفشاني منبسط شده در اثر حرارت ساخته ميشودتاتشكيل ساختار سلولي دهد..(استاندارد ملي 8084 بند 4-7)

پرليت نوعي سنگ آتش فشاني با تركيب اسيدي تا حد وسط است كه درمحيط آب ويا مرطوب تشكيل ميشود.پرليت داراي بافت شيشه اي است وبه سبب همراه داشتن آب اشكال كروي درآن ايجاد شده است .ميزان آب هراه با پرليت درحدود 2تا 5 درصد است.
بعضي از داشمندان معتقداند پرليت ازهيدراسيون اسبيدين به وجود آمده است و آب موجود در آن به صورت مولكولي و هيدروكسيل است.نسبت مقدار اين دونوع آب در پرليت به ميزان فراواني اكسيد كلسيم و منيزيم بستگي دارد. پرليتها ناپايدار هستند وبا گذشت زمان شروع به تبلور ميكنند وسپس خاصيت اصلي خود را از دست ميدهند. بيشتر پرليتهاي مرغوب به دورانهاي سوم و چهارم زمين شناسي تعلق دارد.
پرلیت نوعی سنگ سیلیکونی حاصل از گدازه ای آتشفشانی است که طی سوابق به دست آمده از قرن سوم پیش از میلاد شناخته شده و با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود در سال 1940 در آمریکا و در سال 1946 در اروپا مورد بهره برداری قرار گرفته.
امروزه پرلیت در صنایع مختلف از جمله :
ساختمان – نفت – پتروشیمی – نساجی – فیلتراسیون – نظامی – کشاورزی و … کاربردهای فراوانی دارد.

خواص فیزیکی پرلیت
رنگ سفید نقطه ذوب C 1350 – 1280
رطوبت آزاد 5/0 گرمای ویژه Btu/lb F 2/0
PH 0/8 – 5/6 مساحت سطح ویژه m/g 5/3
ضریب انکسار 5/1 آهن محلول Ppm 3/8
جرم مخصوص پرلیت raw 4/2 – 2/2 نفوذپذیری Darci 4 – 3
دانسیته توده (پرلیت expand) Kg/m 400 – 32 جذب آب رئال Gr100ml600
نقطه نرمی expand C 1100 – 870
حلالیت در بازهای غلیظ داغ: محلول، در محلول یک نرمال سود: نسبتا محلول (10%>) در اسیدهای معدنی یک نرمال: کمی محلول (30%>) در آب یا اسیدهای ضعیف : بسیار کم محلول (1%>)
پرليت منبسط شده:
سنگ پرليت رانخست خرد كرده سپس دانه بندي مي نمايند .آنگاه پرليت دانه بندي شده را ابتدا به بخش پيش گرم و ازآنجا به داخل كوره هدايت ميگردد. دماي داخل كوره بين 1100 تا 1700 درجه سانتيگراد است وبر پايه تركيب شيميائي و ميزان آب موجود در پرليت تنظيم ميشود.پرليت در داخل كوره منبسط شده و به كمك جريان هوا به طرف بالا رسانده مي شود و مواد زايد به طرف پائين كوره سقوط ميكنند .

كار برد پرليت منبسط شده:
مصارف مهم پرليت منبسط شده عبارت است از تهيه بتن سبك وزن , پركنندگي, عايق حرارتي و صوتي , و كشاورزي و نيز به عنوان صافي ويا ساينده بكار ميرود. پرليت را ميتوان با نسبتهاي مختلف با سيمان مخلوط كرد و از ان قطعات سبك وزن تهيه كرد . ملات پرليت از ملات سيمان سبكتر بوده و هدايت گرمائي آن كم و جذب صداي آن بيشتر است . صفحات پرليتي را به كمك يك ماده چسباننده مانند گچ ميتوان تهيه نمود . اين صفحات وزن كم داشته و به عنوان عايقهاي صوتي و حرارتي بكار ميروند .
پرليت
کاربرد پرلیت در صنعت ساختمان:
صنعت ساختمان مصرف کننده عمده پرلیت بوده و خواهد بود. حدود 65 تا 70 درصد از تولید پرلیت در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.به طور کلی پرلیت در بخش های ساختمانی بعنوان آگرگات (قلوه سنگ) در تولید بتن، در تهیه ملات، پلاستر،بعنوان عایق نامتراکم در بین دیوارهای بنایی و آجری، بعنوان بخشی از صفحات و پانل های آماده و بعنوان پرکننده و بافت دهنده در رنگها به کار می رود.

کاربرد پرلیت در بتن سبک عایق:
مهمترین مصرف پرلیت در ساختمان بعنوان اگرگات (قلوه یا مصالح سنگی) در تولید بتن سبک است که برای سقف ، کف، دیوارهای جداکننده و قطعات سبک وزن ساختمانی به کار می رود.بیشترین مورد استفاده از پرلیت بعنوان بتن عایق سقف ساختمانهای مختلف از قبیل بیمارستان ها، ساختمان های اداری، فروشگاهها، انبارهاو ساختمان های تولیدی است.بتن پرلیتی خاصیت عایق دما(سرما و گرما) و مقاومت در برابر آتش را یکجا در خود دارد.
دانه بندی پرلیت مخلوط با گچ
( درصد حجمی) مخلوط با سیمان
( درصد حجمی )
شماره الک اندازه برچسب میکرون حداقل حداکثر حداقل حداکثر
4 4760 ¬_ _ _ _
8 2380 _ 5 _ 15