دریافت پاورپوینت روانشناسی اعتیاد (41 اسلاید) – 18962

عناوین کلیدی فایل پاورپوینت روانشناسی اعتیاد (41 اسلاید)، شامل: موارد پاورپوینت روانشناسی اعتیاد (41 اسلاید),علل مصرف موردمخدر درچند گروه طبقه بندی میشود,مهمترین علل مصرف مواد مخدر در جوانی و بزرگسالی,شاخصهای اعتیاد در روانشناسی,احکام مصرف مواد مخدر در ادیان الهی,پيشگيري از اعتياد به انواع مخدر ,مبارزه با اعتياد می باشد:

توضیحات:

توضیحات:
پاورپوینت روانشناسی اعتیاد (41 اسلاید)
افزایش تعداد معتادان به مواد مخدر اگر بزرگترین معضل سلامت روانی و اجتماعی حال حاضر ایران نباشد لا اقل یکی از بزرگترین هاست . چنانکه کارل مارکس نیاز بک جامعه به مواد مخدر را نشانه افول و سیر قهقرایی آن جامعه می دانست یا در یکی از معروف ترین جملات خود چنین گفته : ‘ دین افیون ملت هاست ‘. با این همه مواد مخدر به راحتی و صمیمانه وارد کشورها و زندگی افراد گشته و زندگی آنها را دستخوش تغییر قرار داده . سابقه حضور آنها در جامعه به نرون و حتی یونان باستان می رسد . در مورد ایران در کتاب ‘ خداوند الموت ‘ که در رابطه با حسن صباح است به استفاده ایشان از حشیش در جهت مقاصد سیاسی شان اشاره گردیده . مصرف این مواد در بین صوفیان و خانقاه ها نیز رواج داشته و دارد .
همین جا باید متذکر شد که مواد اعتیاد آور متفاوت از مواد مخدر هستند و به تفاوت آنها باید توجه جدی داشت . مواد اعتیاد آور ممکن است به صورت رسمی و قانونی تولید و عرضه شود در حالی که تولید ، توزیع و مصرف مواد مخدر به لحاظ قانونی ممنوع می باشد . از جمله مواد اعتیاد آور مجاز سیگار و قهوه است و در کشورهای دیگر به اسامی ذکر شده می توانید الکل را نیز بیافزایید

مباحث پاورپوینت:
علل مصرف موردمخدر درچند گروه طبقه بندی میشود
مهمترین علل مصرف مواد مخدر در جوانی و بزرگسالی
شاخصهای اعتیاد در روانشناسی
احکام مصرف مواد مخدر در ادیان الهی
پيشگيري از اعتياد به انواع مخدر
مبارزه با اعتياد درجهان بر سه روش كلي
روش‌هاي پيشگيري اوليه عبارتند از:
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آثار مصرف:
یک معتاد به تریاک زمانی به سمت هروئین گرایش پیدا می کند
انواع مواد مخدر سه دسته اند
چرا کراک:
علائم و آثار مصرف:
عوارض جسمی مصرف تریاک:
عوارض روانی مصرف تریاک:
علائم ترک( خماری):
هروئين – روانشناسي اعتياد
تاریخچه ای از مخدرها
اثرات مصرف هروئین :
نشانه های ترک هروئین
درمان مصرف افراطی هروئین و اعتیاد :
مراحل درمانی کامل معتادین
منابع