دریافت پاورپوینت فصل هشتم کتاب روانشناسی رشد نوشته مهناز علی اکبری دهکردی (رشد در دوره نوجوانی) – 29559

عناوین کلیدی فایل پاورپوینت فصل هشتم کتاب روانشناسی رشد نوشته مهناز علی اکبری دهکردی (رشد در دوره نوجوانی)، شامل: موارد روانشناسی رشد,نظریه ها پژوهش ها و آزمون ها,مهناز علی اکبری دهکردی,جزوه روانشناسی رشد pdf,دانلود کتاب روانشناسی رشد,خلاصه کتاب روانشناسی رشد,پاورپوینت روانشناسی رشد,روانشناسی رشد مهناز علی اکبری,پاورپوینت کتاب روانشناسی رشد,رشد در دوره نوجوان,,, می باشد:

توضیحات:

پاورپوینت فصل هشتم کتاب روانشناسی رشد؛ نظریه ها، پژوهش ها و آزمون ها نوشته مهناز علی اکبری دهکردی (رشد در دوره نوجوانی) در قالب pptx و در حجم 34 اسلاید:

بحشی از متن:
نوجوانی دوره ای است که ما بین کودکی و بزرگسالی قرار دارد در جوامع مدرن مهارت هایی که نوجوانان باید در آنها تسلط یابد به قدری دشوار و انتخاب هایی که با آنها مواجه می شود به قدری متنوع هستند که نوجوانی تقریباً ۱۰ سال طول می کشد.
در این فصل تلاش بر این است که با خصوصیات رشدی دوره نوجوانی به همراه نظریه های مختلفی که در این راستا ارائه شده است آشنا شویم لذا در ابتدای فصل در مورد نوجوانی و مراحل آن توضیح داده می‌شود. سپس چگونگی فرایند رشد جسمانی و بلوغ جنسی در این دوره تبیین می‌شود و رشد شناختی در دوره نوجوانی و نظریه های مربوط به آن در ادامه فصل مطرح می‌شود.

دوره نوجوانی و مراحل آن
استانلی هال، پدر روانشناسی بلوغ و نوجوانی نامیده شده است. اولین روانشناسی بود که با استفاده از پرسشنامه اطلاعات مفصلی درباره کودکان و نوجوانان به دست آورد. دوره نوجوانی نیز مانند بقیه دوره های رشدی در فراخنای زندگی تکالیفی دارد. تکالیفی همچون پذیرفتن بلوغ جسمی فراگیری شیوه های تفکر بالغ ،کسب استقلال مالی و عاطفی ،آموختن روش های پخته تر برقراری ارتباط با همسالان هردوجنس و تشکیل هویت که هم نداشتن درک معینی از اینکه نوجوان از لحاظ جنسی، اخلاقی، سیاسی و شغلی کیست. همچنین نوجوانی توانایی تفکر انتزاعی را به همراه دارد که زمینه جدیدی را برای یادگیری آماده می سازد.